Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WP 2021 EKlentileri Güncel
WP 2021 EKlentileri Güncel

Önce bir şey tecrübe edelim, 94 ışık yılı bir mesafeyi nasıl tanımlar?

Biliyorsunuz ki vücut hız limitiniz evrende saniyede 300 bin km'dir. ışık dakikada 18 milyon kilometre yol kat edecek. Bu saatte 1 milyon 80 milyon km gitmek anlamına geliyor, bu nedenle hızdan korkuyorum, yavaş git.

Işık yılı nedir, ışık yıllarında bir saat değil, bir yılda kat edilen mesafe. Peki bir yılda kaç saniye var? Ohooo! Amk bunu hesaplayacak!

TAMAM MI! Bir yılda kaç saat var, hadi deneyelim.

24 saat 365 gün 8.760 saate eşittir. Vaov! Bu, saatte 1 milyar 80 milyon km yol kat eden ışığın, yılda 9 trilyon 460 milyar 800 milyon km hızla gidebileceği anlamına geliyor. Doğrusu bu hızla giderseniz 1 yıl içinde bu yere ulaşacaksınız. Ve bir belge. TAMAM MI.
şimdi bunu 94 yıl ile çarpın. 889 trilyon 315 milyar 200 milyon km mesafe. Bu, 94 senedir ışık hızıyla katettiğiniz mesafedir. Osman Gazi Köprüsü kullanımında 889 trilyon km!

Irak. Gitmiyorum ...

bilgilendirici düzenleme: karaciğer kuzu dolması olabilir! Kargaşalık karmaşıktır, düzen bozulur, bizler buna carl sagan büyümesi veya kozmos diyoruz. Türkçe altyazılı 8. Bölüm, uzay ve zamanda yolculuk yapın ve zihninizi boşaltmak için izleyin ...

Tek başına, seyircinin önüne gelecek bir şeyi kastediyorum: 94 ışık yılı, 94 yıl anlamına gelmez! Doğrusu ışık şöyle: 94 yıl sürecek bir aygıt gönderiyoruz. Diyelim ki eve döndük. Bu cihaz 94'ün nihayetinde hedefine vardığında; Affet diyorum ama dünyada 134.100 yıl olacak !!! Bu görelilik teorisidir! şu demek oluyor ki 1 gün hafif gidiyorsun ama dünyada 4 yıl geçiyor ...
Demek istediğim, kadınlar ve baylar, kara delikteki kayıplar. Bu bildiri 134.100 yıl önce gönderildi; osman gazi köprüsünün ifadeleri diyelim: 134 bin yıl!

Beynim ısındı, kutsanmışım. Adem ve Havva masalına inanmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bize ne olduğunu gördün mü?

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi