Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fransızca Öğrenmeden Önce Bilmeniz Gerekenler
#1
Fransızce öğrenmeye başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey bulunmaktadır.

Daha doğrusu, dil öğrenemye başlamadan önce, iç benliğimizde onay almamız gereken birkaç şey bulunmaktadır.

Bunlardan birincisi, dil öğrenmek bana ne katacak? Gerçekten ihtiyacım var mı? Elbette, dil öğrenmek için ihtiyaç olması gerekmez ancak motivasyon için gereklidir.

İkincisi ise, bu dili konuşabileceğim birileri olacak mı? Belki de en önemli motivasyon kaynağı budur. Çünkü, konuşamadığınız bir dili öğrenmeniz size çok birşey katmayacaktır.

Bizlerin yaşadığı en büyük sorun, konuşamamaktır. Herkes belirli düzeyde dil bilmektedir. Ancak, Türkiye'de konuşabilen sayısı oldukça azdır. Hatta biraz daha derinlemesine incelersek, ülkemizde profesör unvanına sahip olmuş kişiler bile YDS (dil sınavı )'den 70-80 puan almalarına ve ingilizce makale yazabilmelerine rağmen konuşamamaktadırlar. Bu mümkün müdür? Elbette, ülkemizdeki profesörlerin yarısından fazlası bu haldedir. Zaten, çoğunluğu Türkçe dışında hiçbir konferasnta konuşamamaktadırlar bile.

Maalesef, ülkecek sorunumuz konuşamamaktır. Bu da yeni bir dil öğrenmemizi zorlaştırmaktadır. Sorunumuz ise, ya hatalı konuşursam...

Merak etmeyin, hata yapsanız bile kimse anlamayacaktır. Çünkü, ana dili ingilizce olmayan birisi sizin hatalı konuştuğunuzu anlayamayacak seviyede ingilizce bilmektedir.

Rahat olun yeter...
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi