Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Adsense Kazanç Çizelgesi ve Bilinmeyenler
Liseden beri iletişimsel omurilik yada omurilik terimini bile kullanmadık. Ek olarak anatomi derslerinde "escada" dediğimizde "market değil arkadaş olacaksın, hekim olacaksın" dediğimiz için azarlandık ve seneler içinde uydurduğu kelimeleri unutup oyunlaştırıldı. Biyoloji öğretin ve unutması normaldir.
Tıp fakültesinde organların Türkçe isimlerini maalesef öğrenmiyoruz. Adı beyinciktir ve Türkçe öğretirlerse beyincik olarak öğretirler. Tabip uzun zamandır başka bir iş yapıyor ise beyincikle ilgili herhangi bir hastalık görmemiş ve heyecanla unutmuş olabilir. Beyincik sorsalar bileceklerini düşünüyorum. Ayrıca: doktor her zaman doktoru korur *

dövüş kulübü kuralları

ek olarak zor bir sual soracaksanız şunları sorun:

(çardak özgeçmişine bakın) (yaşam ağacına bakın)

edit: 21 senedir doktorum, 16 senedir uzmanım. Bana bir değerlendirme için gelip omurgamda bir şey olduğunu söylediğini duymadım, ha?

Edit2: İzledim, izlemedim.

Başkası için utanmak
Ben bir uzmanım ve ne olabileceğinden pek kararlı değilim.

Edit1; Oh, medulla oblang'ın içindeydi.

Edit2; 'Safım, biliyorum doktorun bilmeyeceğini' söyleyenler yalnız 'omurilik soğanı' hissini bilirler. Başka bir deyişle, omurilik aslında medulla oblangata'dır ve yaptığı şey anatomik konumu yada hastalıkları vb. İle eşdeğerdir. Bilmiyor, yalnız omurilik soğanı diye bir şey olduğunu biliyor (Çünkü omurilik brokoli duymaz, solunda ve sağında omurilik soğanı denilen bir şey duyar) doğal ki herkes bu alanla ilgilenebilir)

ayrıca, yaşamında minimum bir defa omurga ampullerini duymamış, kulak aşinalığı olmayan neredeyse hiç tabip yoktur. Bununla birlikte, muhtemelen zaman içinde yalnızca tıbbi terimleri kullandığı için, karşılık gelen tıbbi terimin ne olduğunu unutmuş olabilir (çünkü kullanmamış olabilir) yada hatta konuşma dilindeki karşılığı ile ilgilenmiyor olabilir.
Son olarak medulla oblangatı bilmeyen (ümit ederim hayır Smile) ve bu mevzuyu açıklamak zorunda kalan hekimler dışında unutup bir ikileme düşmemiz oldukca olasıdır. Halka, nöroloji veya beyin cerrahisi benzer biçimde kendi dillerinde. (bu tür dalları bilmek zahmetlidir)
Bunu yapmamın nedeni müdafa amaçlı değil, vakasın abartılması sonucu ikilemde kalan iyi arkadaşlarımla konuşmak istediğim için.
Lütfen buraya atanlara bakmayın. Türk doktorlar hakkaten ortalamanın üzerinde. Demek istediğim şimdiye kadar böyleydi, bundan sonra ne olacağını bilmiyorum.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi